Dva hráči hrají FIFA, hru od Electronic Arts.

Electronic Arts nám přinesl série těch nejlepších her

Každému hráči počítačových her musí být znám pojem Electronic Arts. Vždyť právě tento nápis se zobrazuje v úvodu mnoha počítačových a konzolových her. A není se čemu divit. Jde totiž o jednu z dominantních firem zabývajících se nejenom vývojem, ale také následnou distribucí špičkových her.

Herní společnost s dlouhou historií

Zakladatelem herní společnosti Electronic Arts byl Trip Hawkins, který si tím v roce 1982 splnil dávný sen. Tento subjekt se nejprve zabýval distribucí a prodejem her, teprve až o pět let později přišel na přetřes také vlastní vývoj. A nutno podotknout, že tento krok sklízel patřičná ovace. Vždyť až do roku 2008 šlo o dominantního hráče na trhu v tomto segmentu.

Firma překonala řadu nejrůznějších krizí a obměn hlavních tahounů společnosti. I když některé časy byly ztrátové, stále pokračuje v tom, co dobře umí. A to je přísun nových her pro vášnivé hráče všeho druhu. Do roku 2014 dokonce fungovala také pobočka v České republice.

Electronic Arts a její nejlepší hry

Portfolio firmy Electronic Arts je díky dlouhé době působnosti na trhu rozhodně bohaté. Pokud jde o žánry, na své si přišli hlavně příznivci sportovních her. Vydáno bylo několik známých sérií, jejichž vývoj nezadržitelně pokračuje dál. Typickým příkladem jsou hry FIFA, FIFA Manager, NBA a NHL.

Kromě jiného je třeba zmínit například slavné závody Need for Speed. Dále jsou to budovatelské kousky jako SimCity a The Sims, kde se Electronic Arts angažovala pouze v některých dílech této hry. Mezi nejznámější hry patří rozhodně série Star Wars, Battlefield, Command & Conquer, Gotfather nebo hra s názvem Medal of Honor. Při pročítání těchto herních titulů je zřejmé, že na své si přišel opravdu kdokoliv. Zde je ještě několik slavných sérií:

  • Crysis
  • The Simpsons: Tapped Out
  • Harry Potter
  • Vybrané díly Pána prstenů

Electronic Arts je zkrátka legendární součástí světa počítačových a konzolových her, čemuž tak doufejme bude ještě spoustu dalších let.